Ocieplenie dachu - dlaczego jest tak ważne?

Budownictwo

09-05-2022

Prawidłowe ocieplenie dachu ma ogromne znaczenie nie tylko dla wysokości rachunków za ogrzewanie w gospodarstwie domowym, ale również dla komfortu samych mieszkańców. To jednak nie koniec listy zalet tego rozwiązania. Oto kilka innych powodów, dlaczego warto zadbać o dobre ocieplenie dachu.

Mniej uciekającego ciepła

Według ekspertów, dach jest miejscem, przez które ucieka największa ilość ciepła. Straty mogą wynosić nawet 30% rachunków za ogrzewanie - to bardzo dużo!

Co gorsza, brak izolacji dachu powoduje nie tylko to, że w zimie ciepło ucieka przez dach, ale również to, że latem ciepło dostaje się przez dach do środka.

Odpowiednia izolacja z wełny skalnej zmniejsza straty ciepła, nie pozwalając zimnemu powietrzu przedostać się przez poddasze. Zmniejsza również zyski ciepła z promieniowania słonecznego podczas upałów, blokując dostęp światła słonecznego przez okna i świetliki. Ma to ogromne znaczenie dla komfortu użytkowania takiego domu - a zwłaszcza jego poddasza. Montaz odpowiedniej izolacji - na przykład wykonanej z wełny skalnej. Zapewnia duży komfort przebywania w budynku, niezależnie od panującej pory roku.

Niższa rachunki za ogrzewanie

Izolacja dachu pomaga zapobiegać ucieczce ciepła z domu, co oznacza, że trzeba zużywać mniej energii, aby go ogrzać. Oznacza to niższe rachunki za ogrzewanie i bardziej komfortową przestrzeń życiową.

Przy wyborze odpowiedniego materiału izolacyjnego, można oszczędzać nawet 30 procent wartości rachunków za ogrzewanie.

Ocieplenie dachu - dlaczego jest tak ważne?

Izolacja przyjazna środowisku

Dobra izolacja dachu sprawia również, że dom staje się bardziej ekologiczny. Dzieje się tak z prostego powodu - zużywa on znacznie mniej energii potrzebnej do jego ogrzania. W ten sposób dany budynek lub dom jednorodzinny produkuje znacznie mniej szkodliwych substancji smolistych i dwutlenku węgla, które są produktem ubocznym ogrzewania budynków.

Doskonała bariera dźwiękowa

Izolacja może pomóc zredukować hałas dochodzący z zewnątrz domu, taki jak odgłosy ruchu ulicznego lub deszcz padający na dach, co może być bardzo irytujące, gdy próbujemy spokojnie oglądać telewizję lub słuchać muzyki.

Podsumowanie

Mniejsze straty ciepła, niższe rachunki za ogrzewanie, lepsza izolacja akustyczna i pozytywne oddziaływanie na środowisko - to tylko niektóre zalety związane z ociepleniem dachu.

Więcej przydatnych informacji na temat ocieplenia domu wełną skalną znajdziesz tutaj: https://ocieplaniedachu.com.pl/

Podobne artykuły