Folia ochronna na lakier samochodowy – czy warto?

Złote rady

31-03-2022

Kupując nowy samochód nie możemy oderwać od niego oczu. Można powiedzieć, że staje się wówczas naszym oczkiem w głowie. To właśnie dlatego pierwsza rysa czy zadrapanie tak bardzo boli. Ale można temu zapobiec i cieszyć się salonowym wyglądem auta długi, długi czas. Inwestując w samochód warto również zainwestować w jego ochronę tak, by mógł służyć w swojej najlepszej kondycji jak najdłużej. Jednym ze sposobów ochrony lakieru jest folia ochronna. Jeżeli obecnie rozważasz nałożenie jej na swój samochód koniecznie przeczytaj ten artykuł! Dowiesz się z niego, jak wiele zalet niesie ze sobą położenie folii ochronnej.

Czym charakteryzuje się folia ochronna?

Dzisiaj skupimy się przede wszystkim na cechach charakterystycznych dla bezbarwnych folii ochronnych XPEL. Jest to marka o światowej renomie, której produkty podbiły serca fanów motoryzacji. Folia ich produkcji jest niezwykle cienka i perfekcyjnie przezroczysta tak by lakier, na który zostaje nałożona, nie miał zmienionego koloru. Folia zostaje wycięta z szablonu na ploterze, co oznacza, że w trakcie jej nakładania nie będzie potrzebne docinanie folii na aucie.

Folia ochronna na lakier samochodowy – czy warto?

Jedną z najważniejszych cech charakterystycznych XPEL jest zdolność do samoregeneracji. Oznacza to, że nawet jeżeli wystąpi jakaś rysa lub zadrapanie na powierzchni folii, pod wpływem ciepła zostanie ona zregenerowana, a skaza zniwelowana. Wystarczy do tego ciepło światła słonecznego lub ciepło panujące w garażu! Dodatkowo na folię przysługuje długoletnia gwarancja, a sam proces nakładania jest odwracalny.

Czy folia ochronna jest potrzebna?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego jak traktujesz swój samochód. Jeżeli jest on dla ciebie niezwykle ważny i chcesz o niego jak najlepiej dbać, aby mógł ci służyć przez długie lata, wówczas folia będzie niezwykle przydatnym elementem. W ciągu zwykłej jazdy lakier szczególnie na przodzie samochodu jest stale poddawany piaskowaniu, co może powodować pojawienie się odprysków. Oprócz tego przy jeździe miejskiej, jesteśmy narażeni na obtarcia na parkingach, które również powodują uszkodzenia lakieru. Gdyby tego było mało przy codziennym korzystaniu z samochodu niektóre z miejsc samochodu są szczególnie narażone na zarysowania lakieru. Jeżeli chociaż jeden z tych elementów dotyczy właśnie ciebie i twojego samochodu oznacza to, że folia ochronna PPF jest niezbędna, aby twój samochód na długo zachował swój stylowy wygląd!

Podobne artykuły