Na jaki kolor płytek do łazienki warto się zdecydować?

Dom i ogród

26-05-2020

Wiele osób urządzając łazienkę zastanawia się, jaki kolor płytek najlepiej sprawdzi się w tym pomieszczeniu. Czy lepsze będą płytki jasne czy może ciemne? Na rynku istnieje naprawdę bardzo szeroki wybór różnych formatów, wzorów i kolorów płytek łazienkowych, jak zatem wybrać te najlepsze?

Czym kierować się podczas wyboru płytek łazienkowych?

Przed wyborem płytek do łazienki warto ustalić budżet, jaki możemy przeznaczyć na zakup. Należy wyliczyć sobie cenę, jaką maksymalnie jesteśmy w stanie zapłacić za metr kwadratowy, wówczas podczas zakupów będziemy w stanie wyeliminować wszystkie produkty, które przewyższają określoną przez nas kwotę. Pamiętajmy, że kafelki powinny zostać dopasowane do ogólnej aranżacji łazienki. Płytki powinny współgrać z wystrojem całego wnętrza. Bardzo ważne jest również to, aby kafelki pasowały do naszego gustu i upodobań, muszą się nam po prostu podobać.

Na jaki kolor płytek do łazienki warto się zdecydować?

Kolory płytek łazienkowych – jasne, ciemne, kolorowe?

Białe kafelki szczególnie chętnie wybierane są w sytuacji, kiedy chcemy za ich pomocą podkreślić urodę mebli wykonanych z ciemnego drewna. Warto również zauważyć, że wiele osób chętnie decyduje się na urządzenie całej łazienki w jasnych barwach, wówczas dobrym pomysłem są płytki w kolorze beżowym, waniliowym lub piaskowym. Jasne łazienki dają wrażenie przestronności, świeżości i czystości, są jednak osoby, które wolą bardziej oryginalne rozwiązania, dlatego decydują się na intensywne kolory płytek łazienkowych. Ciekawą propozycją jest np. utworzenie kolorowej szachownicy np. w barwach żółto- niebieskich. Intensywnym kolorem płytek możemy wyróżnić jedną ścianę bądź określony fragment podłogi. Odważne barwy mogą stać się także ożywczym akcentem na neutralnym tle. Ciemne kolory płytek łazienkowych sprawdza się natomiast w sytuacji, w której zależy nam na ekspozycji wyszukanych kształtów ceramiki pochodzącej z nowych modnych serii. Ciemne kafelki popularne są zwłaszcza w niedużych, pozbawionych okien łazienkach, wówczas całe wnętrze zyskuje nastrojowy i tajemniczy charakter.

Podobne artykuły