Posadzki poliuretanowe - idealne rozwiązanie do domowych wnętrz.

Dom i ogród

08-11-2020

Posadzka poliuretanowa to bardzo dobry pomysł na podłogę w mieszkaniu. Jest to wręcz doskonała alternatywa dla płytek, paneli czy nawet desek. Dlaczego? Po pierwsze ze względu na swoje wysokie walory estetyczne. Posadzki wykonane z żywicy poliuretanowej to ciekawe uzupełnienie domowych wnętrz. Po drugie tego rodzaju pokrycie jest niezwykle trwałe, dlatego też swój piękny wygląd zachowuje przez naprawdę wiele lat.

Dlaczego posadzki poliuretanowe na podłogę w mieszkaniu to taki dobry pomysł?

Podłogi żywiczne w tym posadzki poliuretanowe nie posiadają spoin i fug, są wyjątkowo łatwe w czyszczeniu, a także odporne na różnego rodzaju zarysowania i uszkodzenia. Dekoracyjne posadzki wykonane z żywicy poliuretanowej to znakomity rodzaj pokrycia podłogowego, zwłaszcza do eleganckich wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu. Dlaczego tak wiele osób się na nie decyduje? Ponieważ są one doskonałym uzupełnieniem domowych wnętrz, a ponadto są bardzo wygodne w eksploatacji. Warto zaznaczyć, że tego typu podłogi są szczelne, nie przepuszczają wilgoci, i co ważne zwłaszcza dla alergików nie gromadzi się w nich kurz czy też inne zanieczyszczenia. Mogą być stosowane nawet w pobliżu okien, które przepuszczają intensywne światło słoneczne, ponieważ posadzki poliuretanowe są odporne na promieniowanie UV. Ze względu na tę właśnie cechę doskonale sprawdzą się także na tarasie. Wiele osób docenia również to, że podłogi z żywicy poliuretanowej dostępne są w niezwykle szerokiej gamie kolorów. Co ciekawe pod powierzchnią żywicy można dodać także dowolną grafikę np. zdjęcie krajobrazu lub w przypadku pokoju dziecięcego postać ulubionego bohatera z bajki.

Posadzki poliuretanowe - idealne rozwiązanie do domowych wnętrz.

Jakie jeszcze korzyści możemy osiągnąć stosując posadzki poliuretanowe w domu?

Posadzki poliuretanowe posiadają właściwości prozdrowotne, są bowiem wyjątkowo miękkie, sprężyste i elastyczne. Chodzenie po tego typu podłodze to prawdziwa przyjemność, ponieważ nasze stawy nie są wówczas obciążone. Zakup posadzek poliuretanowych z pewnością warto także rozważyć, jeżeli posiadamy dzieci. Są one wyjątkowo komfortowe w użytkowaniu i jak najbardziej bezpieczne dla najmłodszych domowników. Podłoga wykonana z posadzki poliuretanowej tłumi odgłosy kroków, jeżeli natomiast dziecku zdarzy się upadek to będzie on amortyzowany. Po tego typu podłodze wygodnie chodzi się nawet bosymi stopami, a żeby użytkowanie jej było jeszcze przyjemniejsze warto pod warstwę żywicy poliuretanowej położyć ogrzewanie podłogowe.

Jeżeli chcemy w pełni korzystać z wszystkich zalet podłóg poliuretanowych pamiętajmy, aby skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się produkcją najwyższej jakości posadzek żywicznych. Trwałe, bezpieczne i stylowe posadzki z żywicy poliuretanowej zakupimy w firmie J.A.K. CHEMIA S.C. Firma ta na bieżąco śledzi światowe trendy designerskie, korzysta z nowoczesnych rozwiązań i wykorzystuje wyłącznie najlepsze produkty od sprawdzonych producentów. Ponadto możemy liczyć tu na miłą i fachową obsługę oraz na indywidualne podejście do każdego klienta.

Podobne artykuły