Lamele ścienne w salonie – pomysły na aranżacje

Dom i ogród

28-09-2022

Klasyczna boazeria niekoniecznie kojarzy nam się z elementem dekoracyjnym, który może ciekawie wzbogacić wnętrze. Dlatego właśnie powstają coraz to nowsze wersje dekoracji ściennych, które odchodzą od tradycyjnych rozwiązań i na ich bazie są tworzone nowoczesne i nietuzinkowe pomysły na aranżację. Jednym z nich są lamele ścienne. Ten rodzaj drewnianej sztukaterii staje się coraz bardziej popularny. Jest wdrażany w coraz to większą ilość przestrzeni, zarówno tych prywatnych, jak i publicznych. Jeżeli zauroczył cię wygląd lameli i chcesz wprowadzić go do swojego salonu, znajdujesz się w idealnym miejscu. Podpowiemy ci, jak w pełni wykorzystać potencjał lameli!

Lamele ścienne w salonie – pomysły na aranżacje

Jak zaaranżować lamele ścienne?

Tak naprawdę opiszemy ci tylko kilka pomysłów na to, jak można wykorzystać lamele. Ten rodzaj dekoracji jest niezwykle uniwersalny i nadaje się do wykorzystania na wiele sposobów. Co ciekawe, możesz je umieścić nie tylko w salonie czy też w sypialni, ale również w pomieszczeniach, w których występuje wilgoć, jak przykładowo łazienka czy kuchnia. Lamele ścienne wyróżniają się odpornością na wilgoć oraz wytrzymałością, dlatego świetnie sprawdzą się również w takich miejscach.

Salon to zazwyczaj jedno z najbardziej przestronnych miejsc w domu, dzięki czemu generuje dużo możliwości wykorzystania lameli ściennych. Przede wszystkim możesz się zdecydować na lamelę w konkretnym kolorze, różniącym się od barwy twoich ścian. Inna z metod to pomalowanie lameli na dokładnie ten sam kolor, w jakim są ściany. Wybór między nimi zależy wyłącznie od twojego gustu. Lamele można układać w sposób pionowy, poziomy oraz ukośny. Tutaj również wybór ułożenia zależy od tego co pasuje do twojego wnętrza, a także jakie masz preferencje. Lamele mogą stanowić wypełnienie pustego miejsca na ścianie, ale również mogą być swego rodzaju odcięciem danej przestrzeni w salonie. Przykładowo chcesz podkreślić stół jadalny – wówczas na jego tle możesz ułożyć pionowo lamele. Podobnie można zrobić z przestrzenią za kanapą, telewizorem czy też komodą. Niekiedy lamele mogą być również wykorzystane do podkreślenia dekoracji, które już posiadasz jak np. obraz lub fototapeta.

Podobne artykuły