Modne rośliny, które warto mieć w swoim salonie.

Dom i ogród

13-04-2021

Pięknie prezentujące się rośliny to popularny trend w dzisiejszych czasach, dlatego też tak wiele osób urządzając swój wymarzony salon dużą wagę przykłada do wyboru odpowiednich kwiatów doniczkowych. Jakie rośliny są, więc obecnie najmodniejsze? Które z nich warto mieć w swoim salonie?

Modne kwiaty w salonie – co warto wiedzieć na ten temat?

Obecnie wiele osób chętnie decyduje się na urządzenie mieszkania w stylu nowoczesnym. Jasne wnętrza, naturalne materiały, oszczędność dekoracji to bardzo dobre tło do rozłożystych i reprezentacyjnych roślin. Jeżeli zaś chodzi o ustawienie kwiatów w salonie to aktualnie bardzo modnym rozwiązaniem są stylowe kwietniki, które podkreślają charakter danego wnętrza. Ponadto warto dodać, że coraz więcej osób decyduje się na umieszczanie kwiatów doniczkowych nie na parapetach czy podłodze, ale na stolikach, stołkach, donicach wyposażonych w kółka czy też na schodkach bibliotecznych.

Modne rośliny, które warto mieć w swoim salonie.

Jakie modne kwiaty do salonu warto nabyć?

Bardzo chętnie kupowanym kwiatem doniczkowym do salonu urządzonego w stylu nowoczesnym jest palma królewska. Taka roślina w tego typu wnętrzach prezentuje się naprawdę pięknie i doskonale podkreśla ich charakter. Atrakcyjnym kwiatem doniczkowym, który może z powodzeniem stanowić samodzielną dekoracje modnego salonu jest także monstera dziurawa. Kwiat ten swoją ogromną popularność zawdzięcza przede wszystkim pięknym, dekoracyjnym liściom. Warto dodać, że wiele osób chętnie się na niego decyduje, ponieważ jest także bardzo prosty w uprawie. W salonach w stylu skandynawskim prawdziwym hitem jest także efektowna, a przy tym niezwykle łatwa w pielęgnacji roślina o nazwie pilea peperomiowata potocznie zwana pieniążkiem. Jeżeli zaś w swoim salonie posiadamy duże przeszklenia to z całą pewnością warto postawić na fikusa lirolistnego. Do innych chętnie wybieranych modnych i popularnych kwiatów doniczkowych, które idealnie nadają się do nowoczesnych salonów możemy zaliczyć także takie rośliny jak: chryzalidokarpus, zamiokulaks zamiolistny, paproć złocistą, palmę koralową czy też sagowiec odwinięty.

Podobne artykuły