Jak dociąć listwy sufitowe w narożnikach?

Dom i ogród

22-09-2022

Znudziła ci się estetyka twojego mieszkania bądź też wprowadzasz się do nowego miejsca i chcesz dodać mu charakteru? Możesz w prosty sposób udoskonalić wygląd ścian. A wszystko za sprawą sztukaterii. Jedną z jej odmian są listwy sufitowe. To właśnie one potrafią niezwykle wzbogacić wnętrze i nadać mu niepowtarzalnego charakteru. Jednym z tego rodzaju produktów, który jest szczególnie polecany jest listwa sufitowa Mardom Decor. W poniższym artykule dowiesz się nieco więcej na temat tej marki, a także o poprawnym przycinaniu listew tego typu, tak by perfekcyjnie pasowały do sufitu w twoim mieszkaniu.

Jak dociąć listwy sufitowe w narożnikach?

Mardom Decor – niepowtarzalne listwy sufitowe dla twojego domu

Aby sztukateria na suficie faktycznie spełniała swoją rolę i naprawdę wzbogacała przestrzeń, musi być stworzona przez profesjonalistę w swoim fachu. Takim ekspertem jest właśnie marka Mardom Decor. Listwy sufitowe oferowane przez firmę zachwycają swoją różnorodnością wzorów, a to co je przede wszystkim łączy to niebywała elegancja oraz ponadczasowy styl. Charakter marki wyróżnia się głownie dzięki bazowaniu na prostych kształtach i klasycznych wzorach, które nigdy się nie starzeją oraz zawsze wyglądają bardzo nowocześnie. Tworzenie na podstawie najwyższej jakości tworzyw sprawia, że nawet po latach listwy nie tracą swoich cech, takich jak twardość, gładkość powierzchni oraz odporność na wilgoć. Listwa sufitowa Mardom Decor to najlepszy sposób na odmianę twojego wnętrza!

Aby w pełni móc cieszyć się właściwościami i zaletami posiadania listew sufitowych, należy wiedzieć jak odpowiednio je zamontować a przede wszystkim przyciąć.

Sposób na perfekcyjne docięcie listwy sufitowej

W tym przypadku odpowiednie przygotowanie i technika czynią prawdziwego mistrza. Nie potrzebujesz złotej rączki, aby odpowiednio przyciąć listwy i cieszyć się z finalnego efektu. Wystarczy wiedzieć o kilku zasadach przycinania listew. Po pierwsze, jeżeli chcesz skrócić listwę, zrób to pod kątem 90 stopni. Jeżeli jednak zależy ci na docięciu listwy w rogach wówczas użyj kąta 45 stopni. Taki sposób cięcia sprawia, że listwy idealnie pasują do siebie w narożnikach. Aby osiągnąć tak równy kąt, musisz wyposażyć się w skrzynkę uciosową. Samo cięcie wykonuj za pomocą naostrzonej piły ręcznej.

Podobne artykuły