Czym się kierować wybierając idealne zaproszenia ślubne? Poradnik dla narzeczonych

Złote rady

22-03-2022

Zaproszenia ślubne – wielu osobom wydaje się, że jest to błahy temat, a decyzja o ich wyborze nie powinna zająć więcej niż dziesięć minut. Tymczasem – nic bardziej mylnego. Wybór idealnych zaproszeń na ślub to dla narzeczonych ogromne wyzwanie. Muszą one spełniać szereg wymagań. Powinny być nie tylko oryginalne i eleganckie, ale też ponadczasowe i dopasowane do charakteru uroczystości. To pamiątka, która schowana do szuflady jeszcze przez wiele lat będzie przypominać Waszym gościom o tym wyjątkowym dla Was, i dla nich, wydarzeniu. Aktualnie, branża ślubna oferuje Parom Młodym naprawdę szeroki wachlarz różnego typu papeterii, która różni się pomiędzy sobą stylem, wzorami, szablonami, kolorystyką. Jak nie oszaleć w natłoku propozycji i na które zaproszenia ślubne zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Zaproszenia ślubne powinny być dopasowane do charakteru planowanego ślubu i wesela

Szukając idealnych zaproszeń ślubnych nie zapominajcie, że muszą one pasować stylem do organizowanej przez Was uroczystości. Jeśli Wasze wesele będzie w stylu boho, nie rozglądajcie się nawet za eleganckimi zaproszeniami pasującymi do klasycznego wesela. Szkoda Waszego czasu i energii! Jeżeli z jakiejkolwiek przyczyny nie jesteście pewni, które zaproszenia pasują do Was i Waszego ślubu, skonsultujcie się z osobą lub firmą, organizującą takie uroczystości. Wedding planerzy to osoby, które z chęcią pomogą Wam na tym etapie przygotowań ślubnych.

Określając styl przyjęcia weselnego, już na początku ślubnych przygotowań ułatwicie sobie podjęcie wielu decyzji na późniejszych etapach. Zdecydowanie łatwiej będzie Wam wybrać kwiaty, kolorystykę, suknię, czy właśnie zaproszenia.

Czym się kierować wybierając idealne zaproszenia ślubne? Poradnik dla narzeczonych

Jak uzupełnić zaproszenia ślubne?

Wybór okładki zaproszenia to nie wszystko. Liczy się również jego wnętrze, a dokładnie zamieszczona w nim treść. Powinna być przejrzysta, czytelna i niechaotyczna. Wybierzcie jedną, maksymalnie dwie czcionki. Umożliwi to bezproblemowe rozczytanie zaproszenia i informacji, jakie ono zawiera. O jakich kwestiach należy wspomnieć, przygotowując treść zaproszeń ślubnych?

  • Kto i kogo zaprasza na ślub. Doprecyzujcie, czy zapraszacie parę, rodziców z dziećmi, singla samego, czy z osobą towarzyszącą. To wiele ułatwi i pozwoli Wam uniknąć telefonów z zapytaniami: czy mogę pojawić się z partnerem, czy na weselu mogą pojawić się dzieci.
  • Gdzie, kiedy i o której godzinie odbywa się uroczystość zaślubin, a następnie wesele.
  • Jaki jest charakter wesela, jeśli takowy jest. Jeśli planujecie White Party lub przyjęcie w ogrodzie, koniecznie poinformujcie o tym gości w zaproszeniu ślubnym, by dostosowali oni swój strój oraz obuwie do warunków, jakie będą panować na imprezie weselnej.
  • Przydatną informacją, którą także warto umieścić na zaproszeniach, jest to, co życzycie sobie otrzymać w prezencie ślubnym: wino, kwiaty, czekoladki, a może zabawki dla dzieci z domu dziecka lub karma dla psów ze schroniska? To popularne wybory wśród Par Młodych, które celebrując swoje szczęście, chcą podzielić się nim z innymi.

Czym się kierować wybierając idealne zaproszenia ślubne? Poradnik dla narzeczonych

Najpopularniejsze zaproszenia ślubne w 2022 roku

W trendach ślubnych 2022 są zaproszenia hologramowe, ekologiczne, a także te personalizowane i ręcznie robione. Wybór zależy od Was, Waszego gustu i preferencji. Jeśli szukacie ręcznie robionych zaproszeń ślubnych – Decobazaar.com to sklep, który koniecznie musicie odwiedzić. Jesteśmy przekonani, że znajdziecie tam papeterię ślubną, która skradnie Wasze serca!

Podobne artykuły