Jak dobrze wybrać przenośny głośnik Bluetooth?

Technologie

21-04-2021

Każdemu, kto regularnie słucha muzyki zależy na jak najlepszej jakości dźwięku, co powinny zapewniać bezprzewodowe transmisje audio. Ze względu na ogromną popularność smartfonów coraz nowszej generacji, najlepiej pasują do nich głośniki bezprzewodowe, będące praktycznymi nośnikami muzyki. Najnowsze modele mają kompaktowe rozmiary, co pozwala na przechowywanie ich nawet w kieszeniach.

Jak dobrze wybrać przenośny głośnik Bluetooth?

Przenośny głośnik Bluetooth

Wybór spośród wielu modeli głośników przenośnych Bluetooth jest naprawdę duży, warto więc zapoznać się z ofertą jednego ze sklepów – Eltkom. W zależności od kwoty, którą się dysponuje można wybrać sprzęt warty od kilkudziesięciu nawet do kilku tysięcy złotych. Każdy przenośny głośnik bluetooth powinien spełniać podstawowe funkcje oraz być wykonany solidnie, z wysokiej jakości materiałów. Produkt ma odpowiadać na potrzeby użytkownika, zakup musi być więc świadomy i bardzo dobrze przemyślany pod tym względem. Najważniejszy jest oczywiście czysty dźwięk, dobrze świadczy ponadto fakt kompatybilności ze smartfonem lub przenośnym komputerem. Technologia Bluetooth ma różne profile i standardy, od których zależy jakość połączenia między dwoma urządzeniami. Dlatego przenośny głośnik Bluetooth i sprzęt, z którym chce się go połączyć muszą mieć identyczne ustawienia w powyższym zakresie. Dobrą sytuacją jest wspieranie innych, zaawansowanych profilów audio i kodeków, ponieważ gwarantują one idealną jakość dźwięku. Tak naprawdę wszystko jest uzależnione od przeznaczenia produktu. Jeśli jego główną funkcją ma być słuchanie muzyki, to niektóre czynniki są całkowicie zbędne, na przykład wyświetlacz z diodami LED, czy sterowanie rozmowami. Wówczas najlepszym wyborem będzie sprzęt o średnich wymiarach, wyposażony w głośniki stereo.

Jaki głośnik dla osób aktywnych?

Sklep Eltkom.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, dlatego w ofercie ma również przenośne głośniki Bluetooth dla wymagających. Takimi są z pewnością użytkownicy prowadzący aktywny tryb życia, którzy w podróże zabierają sprzęt do słuchania muzyki. W takich przypadkach najważniejsza jest oczywiście wytrzymała na trudne warunki obudowa. Materiał, z którego wykonano taki przenośny głośnik Bluetooth powinien być odporny na wodę, wstrząsy i zanieczyszczenia – na przykład pył, piasek i tym podobnych. Istotną kwestią jest także czas pracy na jednym ładowaniu, ponieważ nie wszystkie mają przewidzianą opcję ładowania w trakcie podróży. W grę wchodzi oczywiście zakup głośnika z wbudowanymi dużymi akumulatorami lub bankami energii – ale to już z pewnością wiąże się z wyższym kosztem. Standardowy przenośny głośnik Bluetooth z powyższymi cechami nie powinien kosztować więcej, niż 500 złotych. Za tę kwotę można wyposażyć się już w konkretny sprzęt. W ofercie sklepów z elektroniką są również dostępne produkty o dużych gabarytach, to idealny sposób na udaną i głośną imprezę. Wraz z dużymi wymiarami idzie moc oraz koszt, ale dzięki temu otrzymuje się najlepsze nagłośnienie na wszelkie uroczystości w plenerze lub dużych pomieszczeniach.

Podobne artykuły