Trendy choinkowe w 2020 roku

Dom i ogród

16-12-2020

Święta tuż tuż, a za tym idzie zakup choinki i ozdób choinkowych. W bieżącym sezonie występuje całkowita swoboda dekoracyjna. Tegoroczne drzewko może być ubrane bardzo minimalistycznie albo wręcz przeciwnie udekorowane w całości na bogato. Jakie trendy choinkowe są obecne w tym roku?

Naturalność w modzie

Przed udekorowaniem choinki należy podjąć decyzję w jakim stylu powinna być ona ubrana. Do najczęstszych dylematów dekoracyjnych zaliczany jest wybór choinki żywej albo wykonanej z plastiku. Jak można się spodziewać naturalna choinka wiedzie prym nad tą sztuczną. Wynika to z tego, że oprócz doskonałej prezencji zachwyca niepowtarzalnym zapachem. Ponadto jest ona bardziej ekologiczna. Żywe drzewka najczęściej pochodzą ze specjalnych plantacji, na których wycinka jest wykonywana z całkowitą dbałością o środowisko.

Trendy choinkowe w 2020 roku

Mniej znaczy więcej

Świeże drzewko samo w sobie stanowi już element dekoracyjny. W 2020 roku modne są choinki z niezbyt dużą ilością dekoracji, tak by móc podkreślić naturalne piękno samego drzewka. Niektórzy decydują się na przybranie choinki tylko za pomocą białych światełek. W domach urządzonych w stylu skandynawskim bądź rustykalnym doskonale prezentuje się sama choinka włożona w rustykalny, wiklinowy kosz.

Aktualnie najmodniejsze są najprostsze dekoracje, wykonane z naturalnych materiałów. Topowe będą choinki ubrane w ozdoby wykonane z papieru, tektury, drewna, szkła, koronki czy suszonych owoców. Dekoracja powinna być utrzymana w jak najbardziej naturalnych odcieniach bieli, brązu czy beżu. Doskonale z nimi prezentować się będą ozdoby w kolorze tradycyjnej czerwieni.

Choinka w stylu soft glam

Osoby, lubiące przepych w dekoracjach świątecznych nie muszą wcale rezygnować z bogato zdobionych drzewek. Całkowicie dopuszczalne będą ozdoby i bombki w ciemnych i intensywnych kolorach. Rok 2020 został mianowany rokiem głębokiego granatu. Mimo to dekoracje utrzymane w tonie szmaragdowym, butelkowej zieleni, bursztynowym czy bordo będą jak najbardziej ok. Modne dekoracje dobierane są pod kątem nie tylko koloru, ale także kształtu czy faktury.

 

Podobne artykuły