Jak dbać o parkiet? Najlepsza pasta do podłóg i parkietu - TOP3

Dom i ogród

03-11-2021

Każda podłoga, czy to panele, parkiet, żywica czy kafle, wymaga prawidłowego traktowania i pielęgnacji. Odpowiednio zadbana, maksymalnie czysta i dobrze zabezpieczona podłoga jest bazą oraz tłem dla pozostałych elementów w naszym domu. Podłoga stanowi wizytówkę mieszkania i pokrywa jego największą powierzchnię. Decydując się na drewniany parkiet, musimy pamiętać, że drewno faktycznie jest bardzo eleganckie, trwałe i atrakcyjne, jednak, aby w niezmienionym stanie służyło nam długimi latami, musimy regularnie o nie dbać. Jak dbać o parkiet i jaka pasta do podłogi najlepiej sprawdzi się do pielęgnacji parkietu? Odpowiadamy! Koniecznie zostańcie z nami, jeśli chcecie poznać nasze TOP3 pasty do parkietu!

Jak dbać o parkiet? Najlepsza pasta do podłóg i parkietu - TOP3

Regularne czyszczenie parkietu to podstawa

Jeśli już zdecydowaliśmy się na wyłożenie podłóg w naszym domu parkietem, musimy mieć na uwadze, że drewniane podłogi nie lubią się z nadmiarem wody. Myjąc je, powinniśmy unikać zalewania parkietu. Solidnie odciśnięty mop to klucz do sukcesu i długotrwałości Waszej podłogi. Najlepiej myć ją lekko wilgotnym mopem z dodatkiem detergentu dedykowanego drewnianym podłogom, np. tego marki Perfekt House. Fantastycznie domywa nawet największe zabrudzenia, a przy tym zabezpiecza podłogę przed kolejnymi. Jeżeli nie lubicie konsystencji płynu do podłóg drewnianych – postawcie na mleczko marki Mill, w którego składzie znajdziecie olej lniany oraz woski roślinne o konserwujących drewno właściwościach.

Pasta do parkietu, czyli pamiętaj o zabezpieczeniu swojej podłogi

Woda, piach, sól i inne zanieczyszczenia, które wnosimy do domu na naszych butach to codzienność. Przesuwane krzesła, przestawiane meble i wiele innych rzeczy oraz czynności, z którymi spotykamy się na co dzień – to wszystko działa na drewnianą podłogę negatywnie. By służyła nam najdłużej jak to możliwe, konieczne jest jej regularne zabezpieczanie przed wymienionymi niszczycielami. Jak to zrobić? Najlepszym wyborem będą pasty do podłóg. Zabezpieczają one krawędzie parkietu przed wnikaniem w niego brudu i wody. Pasty do parkietu, które koniecznie musicie przetestować na swojej podłodze to przede wszystkim luksusowa pasta do podłóg marki ARA oraz BUWI. Jeśli nie jesteście fanami typowej konsystencji pasty – w naszym TOP3 znalazła się także BUWI płynna pasta do parkietu. Wybierając detergenty do podłóg, stawiajcie na te dedykowane drewnu. Inne, zamiast pomóc – mogą niestety zaszkodzić.

Jak naprawić zniszczoną podłogę? Postaw na cyklinowanie parkietu!

Cyklinowanie parkietu to zabieg, który warto wykonać, jeżeli Wasza podłoga uległa zniszczeniu. Uszkodzony parkiet z rozległymi pęcherzami i przebarwieniami wymaga zeszlifowania przez fachowca. Po wykonaniu cyklinowania postawcie na odpowiednią pielęgnację swojej podłogi drewnianej, by jego powtórne wykonanie, nie było w przyszłości konieczne.

Podobne artykuły