Skrzynka na listy z numerem domu. Czy warto się na nią zdecydować?

Dom i ogród

19-10-2021

Skrzynka na listy to nieodłączny element każdego domu. Na co dzień nie zastanawiamy się nad jej wyglądem, aż do momentu gdy stara skrzynka nie ulegnie zniszczeniu bądź gdy nie przeprowadzamy się do nowego domu. Wówczas wybór odpowiedniej skrzynki może okazać się przytłaczający, gdy zobaczymy, jak różnorodne mogą one być. Na szczęście nie musisz sobie łamać nad tym głowy, ponieważ w poniższym artykule odnajdziesz wszystkie odpowiedzi dotyczące wyboru skrzynki!

Obowiązek posiadania skrzynki i numeru domu

W polskim prawie istnieją regulacje dotyczące oznakowania budynków oraz zakładania skrzynek pocztowych. Według nich każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek zamontować skrzynkę oraz tablicę adresową. Oba te przedmioty muszą być łatwo dostępne i widoczne. Niewypełnienie tych obowiązków skutkuje naganą bądź nałożeniem kary grzywny.

Oznakowanie budynków musi zostać naniesione w dwóch miejscach, jeżeli budynek jest oddalony na całym terenie danej posesji. Należy wtedy zamieścić tabliczkę adresową na ogrodzeniu. Jeżeli mieszkasz w domu tego typu, również skrzynka pocztowa powinna być zawieszona na ogrodzeniu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ w momencie gdyby była ona zamontowana poza ogrodzeniem, które jest zamykane, listonosz lub kurier nie miałby możliwości dostarczenia przesyłki.

Skrzynka na listy z numerem domu. Czy warto się na nią zdecydować?

Funkcjonalność skrzynki z numerem domu

Najlepszym rozwiązaniem w opisanej sytuacji jest wybranie skrzynki z wygrawerowanym adresem. Dzięki temu nie musisz wieszać na swoim ogrodzeniu dodatkowej tablicy, która mogłaby wyglądać nieestetycznie. Skrzynka pocztowa z gotowym adresem pięknie zdobi każde ogrodzenie. Jest to dodatek łączący w sobie elegancję z nowoczesnością. Jeżeli chcesz sprawić, aby zachwycał jeszcze bardziej sprawdź skrzynki pocztowe LED. Jest to rodzaj skrzynek na listy z naniesionym adresem, który dodatkowo posiada podświetlenie led. Dzięki oświetleniu adres jest widoczny zarówno w nocy, jak i w czasie jesienno-zimowej szarugi.

Podobne artykuły