Materace sprężynowe – dobry wybór czy przestarzałe rozwiązanie?

Złote rady

24-12-2020

Jeszcze kilkanaście lat temu większość dostępnych w sprzedaży materacy bazowało na sprężynach. Postęp technologiczny oraz prace nad nowoczesnymi materiałami zaowocowały stworzeniem lepszych alternatyw, które zdominowały rynek oraz wyparły materace sprężynowe. Okazuje się jednak, że nowoczesne rozwiązania bazujące na klasycznych sprężynach wcale nie muszą być gorsze od popularnych materacy piankowych czy lateksowych. Wszystko zależy bowiem od ich konstrukcji oraz jakości, które są równie ważne co rodzaj zastosowanych materiałów.

Nowoczesne materace sprężynowe i ich zalety

Materace sprężynowe nie są dziś już tak chętnie wybierane, co jeszcze kilkanaście lat temu. Większości z nas jawią się jako nieco przestarzałe rozwiązania, które wcale nie są korzystniejsze od spania na wersalce czy kanapie. Nowoczesne materace sprężynowe jedynie z nazwy przypominają rozwiązania będące w powszechnym użytkowaniu jeszcze 20 czy 30 lat temu. Zastosowane w nich nowoczesne technologie, w połączeniu z wysokiej klasy materiałami i specjalną konstrukcją pozwoliły bowiem na stworzenie nowoczesnych, wygodnych i trwałych powierzchni do spania, które są w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających pod tym względem użytkowników.

Nowoczesne materace sprężynowe są wykonywane z wysokiej jakości materiałów. Sprężyny są umieszczane w specjalnych kieszeniach, które gwarantują każdej z nich niezależną pracę oraz optymalne podparcie dla kręgosłupa. Kieszeniowa konstrukcja zapobiega także zjawisku falowania powierzchni materaca oraz pozwala wygodnie spać w parze. Na szczególną uwagę zasługuje także konstrukcja multipockt, która pozwala na stworzenie stref twardości i zapewnienie optymalnego wsparcia punktowego dla poszczególnych partii ciała. Oprócz sprężyn, materace sprężynowe są produkowane na bazie nowoczesnych pian, lateksu i innych materiałów, które polepszają ich właściwości użytkowe oraz zapewniają jeszcze wygodniejszy, zdrowszy sen.  

Materace sprężynowe – dobry wybór czy przestarzałe rozwiązanie?

Kiedy warto sięgnąć po nowoczesny materac sprężynowy?

Materace sprężynowe są doskonałym wyborem dla wszystkich osób, które poszukują trwałego i niedrogiego w zakupie rozwiązania na długi czas bezproblemowego użytkowania. Dobrej jakości rozwiązania tego typu kupimy w cenie niższej niż ta obowiązująca w przypadku modnych materacy piankowych czy lateksowych, a dobre właściwości użytkowe uczynią zakup materaca sprężynowego dobrą inwestycję. Decydując się na wybór materaca sprężynowego warto jednak unikać najtańszych rozwiązań, gdyż najczęściej ich niska cena będzie szła w parze ze słabą jakością.

Dobrej jakości materace sprężynowe będą świetnym wyborem do pokoju gościnnego, wynajmowanego mieszkania oraz w sytuacji, kiedy nasz budżet pozwala nam na zakup tylko takiego rozwiązania. Spanie na dobrej jakości podłożu pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie oraz pozwoli skutecznie zregenerować się po całym dniu spędzonym na nogach. Atrakcyjna cena materacy opartych na sprężynach z kolei nie nadwyręży nadmiernie domowego budżetu oraz zagwarantuje dobry stosunek jakości do ceny nowego nabytku.

Podobne artykuły