Kryteria wyboru najlepszej restauracji sushi

Złote rady

20-07-2022

Sushi zajadają się ludzie z całego świata, odpowiednio przyrządzone jest naprawdę wyśmienitym smakołykiem. Restauracje specjalizujące się w przyrządzaniu tej potrawy są już obecnie bardzo popularne i nie zapowiada się, aby miało w tym zakresie dojść do jakichkolwiek zmian. Znalezienie najlepszego lokalu, w którym serwuje się sushi z prawdziwego zdarzenia nie jest proste, ale jak najbardziej wykonalne. Tak naprawdę wystarczające są ogólnodostępne informacje, aby trafić do dobrego miejsca.

Kryteria wyboru najlepszej restauracji sushi

Jak wybrać najlepszą restaurację sushi?

Sushi to wymagająca potrawa, do przygotowania której niezbędne jest maksymalne skupienie i wyobraźnia. Ktoś, kto nie miał wcześniej okazji skosztować tej potrawy nie do końca wie, jaka powinna być restauracja sushi. Oczywiście zawsze można skorzystać z podpowiedzi członków grup tematycznych na portalach społecznościowych. Po wpisaniu konkretnego miasta można zasięgnąć najważniejszych informacji o konkretnych lokalach gastronomicznych. Niewłaściwy wybór może sprawić, że konsument zrazi się do sushi, uzna to za przereklamowany smakołyk, a to byłoby pewnego rodzaju profanacją kuchni azjatyckiej. Czas zatem poznać kilka cennych wskazówek, dzięki której zmniejsza się ryzyko skorzystania z oferty słabego lokalu. Wiele osób wychodzi z założenia, że ceny sushi są mocno przesadzone, tymczasem niewielka część społeczeństwa zdaje sobie sprawę z kosztów poszczególnych składników. Dlatego zbyt niska cena jest raczej wyznacznikiem tego, że szefowie kuchni korzystają z tańszych odpowiedników ryb, albo tnie koszty utrzymania pracownika. Taka restauracja sushi powinna być omijana szerokim łukiem. Jednym ze składników sushi jest często łosoś Mowi, którego hoduje się w warunkach naturalnych. Koszt jego zakupu jest wysoki, ponieważ ma w sobie mnóstwo składników odżywczych. Jeżeli jakakolwiek restauracja sushi oferuje taki składnik, oznacza to, że warto ją odwiedzić. Dba o swoich gości i renomę, tym samym bez najmniejszego problemu zgromadzi w swoim lokalu wielu smakoszy.

Jak rozpoznać profesjonalnego sushi mastera?

Same składniki wysokiej jakości nie wystarczą, muszą one trafić w ręce specjalisty, czyli sushi mastera. Jeżeli w danej restauracji pracuje taki ktoś, to z pewnością powstaje tam sushi z prawdziwego zdarzenia. Aby zdobyć zaufanie klientów musi on przejść wiele szkoleń, zdobyć praktykę i wykazać się swoimi umiejętnościami w zakresie kuchni japońskiej. O posiadanych kwalifikacjach najlepiej zaświadcza specjalny certyfikat Sushi Proficiency, który wydaje World Sushi Skills Institute. To wynik ukończenie szkolenia prowadzonego przez guru sushi, czyli Hirotoshi Ogawa. Co ciekawe nie każdy dostępuje zaszczytu uczestnictwa w takim szkoleniu. Pretendenci do miana sushi mastera są skrupulatnie selekcjonowani i tylko niewielka część ma możliwość wzięcia w nim udziału. Wykonanie sushi przez specjalistów daje pewność, że powstaje zgodnie ze sztuką i z zastosowaniem najlepszych składników. Jak więc widać wybór restauracji sushi może nie być łatwy, ale jak najbardziej to zadanie do wykonania. Wystarczy tylko trzymać się powyższych kryteriów.

Podobne artykuły