Pióro na komunię – hit czy kit?

Złote rady

28-02-2022

Niektóre prezenty niosą z sobą ogromny ładunek emocjonalny. Takimi właśnie podarunkami są rzeczy ofiarowane dzieciom w czasie komunii. Stanowią one potem dla nich pamiątki na całe życie, przypominającą o tej ważnej chwili oraz o osobach, które wtedy im towarzyszyły. W przypadku prezentów na komunię najlepiej sprawdzają się te personalizowane, ponieważ dedykacja pozwoli dziecku nawet po latach przypomnieć sobie od kogo był prezent i z jaką intencją został wręczony. Z tego powodu pióro Waterman na komunię to świetny pomysł na podarunek. O jego zaletach i cechach charakterystycznych i dowiesz się więcej poniżej!

Zalety pisania piórem przez dziecko

To, jakich narzędzi piśmienniczych używamy, jest niezwykle ważne, szczególnie w przypadku dzieci. Mimo że zaczynają one pisać dość szybko, ważne jest to aby od początku uczyć je pisać ładnie. Pióro do pisania wymaga tego, aby skupić się nad stawianymi literami oraz znakami, co skutkuje polepszeniem jakości pisma i wyrobieniem jego ładniejszego wyglądu. Dziecko piszące piórem będzie o wiele bardziej przywiązywać wagę do tego jak pisze. Jednak aby tak było, pióro dla dziecka musi zostać odpowiednio dobrane. Przede wszystkim powinno być lekkie, tak by nie męczyć niewprawionych dłoni. Natomiast jego kształt powinien być opływowy i wyprofilowany, aby uczyć od najmłodszych lat poprawnego trzymania narządów piśmienniczych. Ważne jest również to, z czego wykonana jest stalówka oraz jak jest ona zakończona — najlepiej wybrać stalówki zakończone kuleczką, które chronią przed rozdwajaniem i zniszczeniem.

Najlepszy rodzaj pióra na prezent na komunię

Pióro na komunię – hit czy kit?

Jak już wspomnieliśmy na początku, okazja jaką jest komunia, cechuje się dużą emocjonalnością i ważnością. W takim dniu warto pokazać dziecku, że jesteśmy przy nim, a możemy to zrobić za sprawą personalizowanego prezentu. W przypadku pióra możesz wybrać zestaw, w którym zostanie wygrawerowana twoja autorska dedykacja. Dzięki temu dziecko będzie mogło po latach wrócić do dedykacji i przypomnieć sobie słowa, jakie chcesz mu przekazać. Taki rodzaj prezentu będzie dla niego z pewnością bardzo ważny i cenny na długie lata.

Podobne artykuły