Powłoka ceramiczna na lakier – czy warto się na nią zdecydować?

Złote rady

15-03-2022

Pewnie nie raz zdarzyło ci się spotkać na swojej drodze samochód, który całkowicie zaskoczył cię swoim wyglądem. Jego karoseria była dosłownie bez żadnej skazy, a lakier błyszczał tak jakby dopiero co został oddany do użytku. Osiągnięcie takiego wyglądu samochodu i zachowanie go na długie lata, nawet podczas codziennej jazdy, jest możliwe, a nawet bardzo łatwe do uzyskania. Jedyne czego potrzebujesz to dodatkowa powłoka ceramiczna na lakier! O tym, jakie są zalety jej posiadania dowiesz się poniżej.

Czym wyróżnia się powłoka ceramiczna?

Zacznijmy może od tego, czym tak właściwie jest powłoka ceramiczna. Można powiedzieć, że jest to dodatkowy pancerz ochronny, ponieważ jest to powłoka, którą nakładamy na lakier w celu zabezpieczenia go. Do produkcji powłoki ceramicznej wykorzystuje się najnowszą nanotechnologię, dzięki czemu wiąże się ona z lakierem. Powłoka ceramiczna osiąga twardość 9H, czyli aż o kilka stopni większą niż sam lakier. Twardość ta oznacza poziom ochrony lakieru przed zarysowaniami.

Powłoka ceramiczna na lakier – czy warto się na nią zdecydować?

Gdyby tego było mało, powłoka ceramiczna posiada jeszcze więcej korzyści. Dzięki niej samochód staje się odporny na silną chemię, kwaśne deszcze oraz promieniowanie UV. Jego czyszczenie staje się o wiele prostsze, ponieważ powłoka ogranicza brudzenie się karoserii, a także ułatwia pielęgnację i przyspiesza proces mycia. Można nawet powiedzieć o efekcie samoczyszczenia się lakieru, ponieważ powłoka ceramiczna obniża poziom napięcia powierzchniowego, co dla ciebie oznacza ochronę przed przywieraniem zanieczyszczeń.

Dla kogo będzie odpowiednia powłoka ceramiczna?

Powłoka ceramiczna to produkt skierowany przede wszystkim dla posiadaczy nowych samochodów. Obecnie z racji wymogów ekologicznych stosuje się lakiery wodne do pokrycia karoserii, które wykazują się większą podatnością na uszkodzenia. Oprócz tego nakładane są coraz to cieńsze warstwy lakieru, przez co zarysowanie go jest bardziej prawdopodobne. Jeżdżenie na myjnię czy usuwanie zanieczyszczeń takich jak np. ptasie odchody to praktycznie codzienność dla posiadaczy aut. Chemia stosowana do czyszczenia samochodu może sprawić, że bezbarwny lakier będzie się niszczył. Oprócz tego pamiętajmy, że nowe samochody, które opuszczają salony, nie są niczym zabezpieczone, co objawia się w utracie połysku i głębi koloru. Powłoka ceramiczna rozwiązuje każdy z tych problemów. Dodatkowo jest ona świetnym wyborem dla osób, które chcą dodać lakierowi szklistego efektu oraz głębi. Taki lakier będzie zachwycał lśniącym efektem, który utrzyma się na długie lata.

Podobne artykuły