Fotografie o tematyce sportowej w dużym formacie

Budownictwo

28-06-2022

Sport w rzeźbie, malarstwie oraz fotografii jest obecny od zawsze i przyciąga wielu zwolenników. Szczególne wrażenie robi fotografia czarno-biała utrwalająca ciało w ruchu i ogromny wysiłek, jaki wkładają sportowcy w treningi. Fizjonomia ludzkiego ciała to interesujący temat do prezentacji w wielkim formacie, o czym przekonują nas artyści na wystawach swoich prac. Zobaczmy, jakie praktyczne wykorzystanie mają zdjęcia wyrzeźbionego ciała sportowców.

Sportowe zdjęcia we wnętrzach

Czarno-biała fotografia sprintera podczas bicia rekordu prędkości na bieżni stadionu tryska energią. Świetnie podkreśli strategię marketingową firmy, której zależy na dynamicznym wizerunku. Główny bohater został utrwalony w obiektywie, w chwili ogromnego wysiłku a taki obraz może motywować do dania z siebie więcej i przełamywania barier możliwości. Fotograf zdołał uchwycić moment, gdy sprinter obie nogi ma w powietrzu, czytamy więc ze zdjęcia: oderwij się od ziemi i przebij szklany sufit – przy ciężkiej pracy i koncentracji na celu to jest w zasięgu twojej ręki. Mocny impakt zdjęć sportowców zachęca do drukowania ich w dużym rozmiarze i wykorzystania we wnętrzach. Ekspresyjne zdjęcia lekkoatlety czy kulturysty to idealny motyw na fototapety do siłowni lub klubu fitness. Podczas ćwiczeń ze sztangą albo kardio na bieżni będzie to dobry punkt do zaczepienia wzroku i koncentracji na własnych celach. Sportowe zacięcia motywuje pracowników w wielu firmach, muszą więc być bardzo skuteczne!

Fotografie o tematyce sportowej w dużym formacie

Wyrzeźbione ciało na fototapecie

Jest wiele miejsc użytkowych, w których dekorowanie ścian wizerunkiem umięśnionego sportowca jest czymś naturalnym. Na pływalni, w pomieszczeniach przy basenie sportowym można spotkać takie zdjęcia i są one dobrze zharmonizowane z funkcjonalnością wnętrza. Przy szatniach męskich można umieścić zdjęcie trenującego mężczyzny, natomiast kobiece, wyrzeźbione kształty przy damskich przebieralniach.

Samoprzylepne, zmywalne fototapety do siłowni, klubu fitness czy na pływalnię to także praktyczne rozwiązanie, z którego chętnie korzystają dekoratorzy wnętrz. Winylowe fototapety są wodoodporne, nie tracą koloru, a w wąskich przejściach nie przecierają się na brzegach. Do wnętrz użytkowych warto sięgnąć po tapety solidnie wykonane i wydrukowane w odpowiedniej jakości. Dekoracyjne zdjęcia sportowe w dużym formacie oferuje sklep internetowy ObrazyFoto.eu. Jest nawet kategoria „Fototapety do siłowni”, więc łatwo namierzyć zdjęcia z pływakiem, lekkoatletą czy dziewczyną z hula-hop.

Styl retro w sporcie

Nowoczesne zdjęcia sportowe uwypuklają umięśnione ciało i pełną emocji twarz. Wyraźna sylwetka sportowca często wypełnia całą fototapetę i hipnotyzuje odbiorców. Inny klimat mają czarno-białe zdjęcia retro ze sportowcami podczas gry w tenisa, uprawiania kajakarstwa lub jazdy na rowerze. Ciekawym doświadczeniem jest obserwować, jak zmieniła się modelowa sylwetka sportowca i sprzęt. Dawny tenisista znacznie różni się od tego, jak dziś wygląda Rafa Nadal z rakietą na korcie. Zarówno zdjęcia retro, jak i te współczesne mają w sobie sporo uroku, który warto przenieść do wnętrz.

Podobne artykuły